About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

info@example.com

Pranie dywanów Wojkowice – nowe życie dla każdego dywanu

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym i kompleksowym czyszczeniu dywanów już od blisko 20 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy setki zleceń, ratując dywany naszych Klientów z rozmaitych zanieczyszczeń, które na pierwszy rzut oka wydawały się nie do usunięcia. Działamy w stolicy Śląska – Katowicach oraz okolicznych miastach.
Dlaczego jesteśmy skuteczni i najlepsi? Ponieważ jako jedyni w województwie śląskim dysponujemy specjalną wirówką do dywanów. Zaawansowany i rozbudowany park maszynowy pozwala nam sprostać każdemu zleceniu, dzięki czemu nasi Klienci zawsze opuszczają nas w pełni usatysfakcjonowani z osiągniętych po czyszczeniu rezultatów. Gwarantujemy, że pranie dywanów Wojkowice sprawi, że Państwa dywan znowu będzie wyglądał świeżo i atrakcyjnie.

Pranie dywanów Wojkowice metodą na wskroś

Nie bez powodu 98% Klientów z okolic Śląska rezygnuje z dotychczasowych metod czyszczenia dywanów takich jak czyszczenie ekstrakcyjne, czy z wykorzystaniem tzw. kershera. My, zamiast rozmazywać i rozprowadzać brud po dywanie, wolimy pozbyć się go całkowicie! Właśnie dlatego w naszej pracy stosujemy najskuteczniejszą metodę prania i czyszczenia, określaną jako „na wskroś”. Jest to dogłębne pranie dywanów w kąpieli wodnej, gdzie dokładnemu czyszczeniu podlega nie tylko zewnętrzna powierzchnia, ale przede wszystkim włosie na swojej całej długości, dochodzącej do samej osnowy.

Czyszczenie dywanów Wojkowice metodą na wskroś gwarantuje doskonałe efekty. Wykonywany przez naszą firmę kompleksowy zabieg czyszczący i pielęgnacyjny eliminuje ryzyko:

  • Ponownego powstania plam i zabrudzeń
  • Nieprzyjemnego zapachu
  • Występowania zacieków i deformacji

Metoda na wskroś koncentruje się na maksymalnym usunięciu ukrytego pomiędzy włosiem brudu, mocnym wytrzepaniu dywanu oraz jego dogłębnym przemoczeniem „na wskroś”. Ostateczny rezultat jest zapewniany dzięki odwirowaniu dywanu w profesjonalnej wirówce, usuwającej aż 95% wody. Czyszczenie dywanów Wojkowice – jak przebiega proces prania i czyszczenia dywanów? Jeśli pragną Państwo dowiedzieć się, co sprawia, że oddany w nasze ręce dywan po czyszczeniu metodą na wskroś olśniewa swoim wyglądem, prezentujemy krok po kroku cały proces jego pielęgnacji.

1.Przyjęcie zamówienia

Wszyscy Klienci, którzy chcą zamówić profesjonalne czyszczenie dywanów, mogą zrobić to na dwa sposoby:

Prosimy o podanie ilości dywanów oraz ich orientacyjnej wielkości, a także wskazanie dogodnego dla Państwa terminu odbioru. Zalecamy, aby dywan zwinąć w rulon. Jeśli Klient nie jest w stanie przygotować go w takiej formie samodzielnie, nasz kierowca pomoże w tej czynności. Odbiór dywanu od Klienta jest darmowy z domu oraz do pierwszego piętra. Od 2 piętra oraz w sytuacjach, w których wyniesienie dywanu przysparza trudności (np. jest on w piwnicy), pobieramy opłatę w wysokości 10 zł. Taka sama opłata dotyczy również zwinięcia i rozwinięcia dywanu, pod warunkiem, że nie znajdują się na nim żadne meble. Jeżeli przed złożeniem dywanu wymagane jest przeniesienie ciężkich przedmiotów, wycenę ustalamy indywidualnie z Klientem.

2.Odebranie zamówienia

W ustalonym w rozmowie terminie nasz kierowca przyjeżdża pod wskazany adres i odbiera dywan/-y. Otrzymają również Państwo od niego potwierdzenie odbioru – jego podpisanie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu znajdującego się na potwierdzeniu.

3.Oznakowanie dywanu

Aby uniknąć ryzyka pomyłki, każdy z naszych dywanów po przyjeździe do pralni uzyskuje swój indywidualny numer.

4.Trzepanie dywanów* (opcja za dodatkową opłatą)

W codziennej pracy wykorzystujemy specjalistyczną trzepaczkę, która trzepie dywan z częstotliwością 50 000 uderzeń na minutę. Warto zaznaczyć, że żadna inna trzepaczka nie jest w stanie uzyskać takiego efektu. Trzepanie dywanów pozwala na skuteczne usunięcie suchych zabrudzeń, które nie rozpuszczają się w wodzie. Jest to przede wszystkim piasek, kurz, sierść, włosy.

5.Odkurzanie kolumnowe

Po trzepaniu przystępujemy do odkurzania. Dzięki zastosowaniu odkurzacza kolumnowego możemy dotrzeć do najgłębszych warstw dywanu (runa i osnowy) oraz dokładnie oczyścić go z resztek suchych zabrudzeń.

6.Podział dywanów pod względem materiału i konstrukcji

Następnie, dzielimy wytrzepane i odkurzone dywany z uwzględnieniem ich konstrukcji oraz materiałów, z jakich je wykonano. W naszej pralni wykonujemy pranie dywanów shaggy Wojkowice, wełnianych, jedwabnych, ręcznie tkanych, akrylowych, poliamidowych oraz wielu innych.

7.Odplamianie oraz pranie wstępne

Dzięki segregacji dywanów możemy sprawniej i łatwiej dopasować do każdej z grupy właściwy środek odplamiający, uwzględniający rodzaj plam, jak i samego włókna. Po odplamianiu rozpoczynamy pranie wstępne. To pranie, które odbywa się za pomocą myjki ciśnieniowej, działającej z odpowiednią siłą. Jego celem jest przemoczenie dywanu oraz wstępne rozpuszczenie brudu.

8.Nanoszenie chemii i pranie zasadnicze

Kolejną czynnością jest nanoszenie odpowiednio dobranej chemii. Wykorzystujemy do tego szorowarkę walcową, która wciera środek. Szczotki urządzenia poruszają się w przeciwne strony, co sprawia, że preparat zostaje wtarty dokładnie i dogłębnie. Po wtarciu chemii czekamy od 15 do 30 minut dla jej jeszcze lepszego wchłonięcia się. Następnie przystępujemy do czyszczenia zasadniczego, za pomocą szorowarki jednotarczowej.

9.Płukanie i wirowanie

Resztki nałożonych na we wcześniejszym etapie środków chemicznych teraz muszą zostać dokładnie wypłukane czystą wodą. Gdy proces ten zostanie ukończony, kolejnym krokiem jest wirowanie dywanu. W tym celu zwijamy go w rulon i wkładamy do wirówki. Dywan we wnętrzu rozkłada się na ściankach wirnika i rozpędza się do 1400 obrotów na minutę. W ten sposób dochodzi do usunięcia aż 95% wody! Efektem takiego zabiegu jest w szczególności brak ryzyka powstania zacieków na osnowie, co niestety zdarza się bardzo często przy innych metodach czyszczenia. Ponadto, bezpiecznie i dobrze wysuszony dywan nie deformuje się oraz nie posiada przebarwień frędzli. To niewątpliwa zaleta naszej specjalistycznej wirówki. Sam czas trwania wirowania jest zależny od rodzaju dywanu.

10.Kontrola jakości

Gdy pranie zasadnicze dywanu zostaje ukończone, rozkładamy go pod jasnym światłem oraz sprawdzamy, czy aby na pewno podczas całego procesu zostały usunięte wszelkie zabrudzenia. Jeśli nie, wszystkie poszczególne etapy są wykonywane ponownie, aż do uzyskania w 100% doskonałych rezultatów.

11.Dodatkowe suszenie

Po odwirowaniu dywan pozostaje jeszcze lekko wilgotny, dlatego też na kilka godzin umieszczamy go w suszarni w pozycji pionowej, aby odparowało z niego pozostałe 5% wody. Nasze dywany zawsze oddajemy całkowicie suche, niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz.

12.Ostateczna kontrola oraz czynności końcowe

Ostateczny efekt czyszczenia widać dopiero po końcowym suszeniu, dlatego też po raz kolejny poddajemy dywan kontroli. Ponownie sprawdzamy, czy wszystkie plamy zostały usunięte, a jeśli nie – dywan znowu wraca do prania. Zaznaczamy jednak, że nie wszystkie plamy nadają się do usunięcia, dlatego też warto pamiętać, aby regularnie oddawać swoje dywany do czyszczenia. W ten sposób mogą Państwo zapobiec powstawaniu trwałych zabrudzeń. Jeśli dywan został wyczyszczony i nie wymaga żadnych poprawek, końcowe czynności, jakie wykonujemy to: odkurzanie, zaczesywanie runa oraz pakowanie. Następnie kontaktujemy się z Klientem w celu ustalenia terminu odbioru oraz poinformowania go o ostatecznej kwocie.
Pranie oraz czyszczenie dywanów Wojkowice to usługi, po których każdy dywan odzyska swój dawny wygląd. Będzie nie tylko czysty, ale także higieniczny, pozbawiony kurzu i roztoczy oraz przyjemny w dotyku. Zdecydowana większość zabrudzeń nie jest dla nas żadnym problemem, dlatego też serdecznie zachęcamy, aby oddać swój dywan w najlepsze ręce!

Cennik prania dywanów

Podstawowe usługi Cena
Czyszczenie dywanów i wykładzin sztucznych i wełnianych 15,00zł/m2
Czyszczenie dywanów i wykładzin typu shaggy (sznurkowe,pętelkowe,kędziorki, włochacze, itp) 18,00zł/m2
Czyszczenie dywanów orientalnych (wiskoza sztuczny jedwab , jedwab tkany maszynowo oraz ręcznie wiązanych Afganistan, Iran(perskie), Pakistan , Nepal ,Indie ,Tybet , Maroco, Chiny, itp.) 25,00zł/m2
Dodatkowe usługi Cena
Ozonowanie 5,00zł/m2
Trzepanie 4,00zł/m2
Usuwanie zapachów 5,00zł/m2
Impregnacja 3,00zł/m2
Czyszczenie antyalergiczne 3,50zł/m2
Czyszczenie express w 72h +50%